Realizacja projektów filmowych

Poznaj sposób, w jaki tworzymy materiały video

Aby proces produkcji filmu przebiegał sprawnie, ważny jest odpowiedni podział obowiązków w zespole i sprawna komunikacja. Każdy z aspektów ma wielkie znaczenie dla efektu końcowego. Dlatego dbamy o perfekcyjne przygotowanie przedsięwzięcia, organizację zespołu i sprzętu, koordynację produkcji aż po montaż i postprodukcję.

Najważniejszy jest dobry pomysł.

Najważniejszy jest dobry pomysł.

Preprodukcja

Zmieniamy ideę w plan działania

Prace koncepcyjne

W początkowym etapie ustalamy cel produkcji i grupę odbiorców. Na podstawie wytycznych określamy styl i formę filmu. Określamy także budżet i rozwiązania techniczne, za pomocą których zrealizujemy produkcję. Zbieramy wszystkie idee i inspiracje, wymieniamy się pomysłami, aby w rezultacie wyklarować najdoskonalszy scenariusz.

Pisanie scenariuszy

Każdy film produkujemy na podstawie scenariusza. Jest to narzędzie przydatne zarówno operatorom, aktorom i montażystom. Określamy w nim dokładnie, jak wyglądać ma każda ze scen i ujęć. Opisuje także scenografię i bohaterów produkcji. Zawiera dialogi, treści lektorskie i hasła.

Tworzenie storyboardu

Scenorys jest graficznym odzwierciedleniem scenariusza. Za pomocą rysunków przedstawiamy poszczególne sceny. Dzięki nim można dokładnie zaplanować ruch kamery i grę aktorską lub animacje. Jest to narzędzie niezwykle cenne do komunikacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami produkcji.

Harmonogram prac

Ustalenie harmonogramu prac to najważniejszy element organizacji. Określamy w nim terminy poszczególnych etapów przygotowań, szczegółowy plan zdjęć oraz planujemy czas oddania gotowego materiału filmowego.

Przygotowanie

aby wszystko poszło zgodnie z planem

Budowanie zespołu

Podział ról i obowiązków w zespole pozwala na sprawny przebieg prac według harmonogramu. Skład ekipy zależy od charakteru i wielkości projektu. Do najważniejszych osób zaangażowanych realizację należy reżyser, kierownik produkcji, scenograf, operator kamery i aktorzy.

Aktorzy i statyści

Przydzielamy role pracownikom firm zaangażowanym w produkcję lub znajdujemy aktorów, którzy wcielą się w role filmowych bohaterów i statystów. Dbamy o ich profesjonalne przygotowanie przed rozpoczęciem zdjęć.

Plany filmowe i scenografie

Wybieramy najlepsze miejsca do realizacji poszczególnych scen. Sprawdzamy, o jakich porach dnia wyglądają najlepiej. Planujemy, jakie elementy scenografii należy dodać, aby wzmocnić filmowy przekaz i dodać scenom autentyzmu.

Kostiumy i rekwizyty

Ubrania i dodatki dla aktorów to konieczne uzupełnienie scenografii. Dbamy o każdy detal. Organizujemy wszystkie potrzebne na planie przedmioty.

Dobry pomysł i przygotowanie to dopiero początek.

Dobry pomysł i przygotowanie to dopiero początek.

Realizacja filmu

Światła, kamera… akcja!

Charakteryzacja

Dbamy, aby każda z filmowanych osób wyglądała jak najlepiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę stylistów, fryzjerów i wizażystów, którzy czuwają nad nienaganną prezencją i odpowiednią charakteryzacją aktorów.

Oświetlenie

W wielu przypadkach zastane warunki oświetleniowe nie są sprzyjające. Dlatego zapewniamy najlepsze lampy filmowe gwarantujące profesjonalną jakość ujęć.

Efekty specjalne

Na potrzeby konkretnych ujęć zapewniamy efektowne uzupełnienie scenografii w postaci efektów specjalnych. Wykorzystujemy do tego deszczownice, dymiarki, mocne dmuchawy, lasery lub bardziej zaawansowane techniki komputerowe.

Filmowanie

O kreatywne kadry i dynamikę ujęć dbają nasi doświadczeni operatorzy. Dysponujemy wieloma możliwościami technicznymi. Wykorzystujemy najnowsze kamery i obiektywy pozwalające na realizację zarówno szerokokątnych ujęć, jak i dużych przybliżeń.

Nagrywanie dźwięków

Nagrywamy wypowiedzi, dialogi i wywiady przy użyciu najwyższej jakości mikrofonów. Dla zapewnienia naturalności rejestrujemy także odgłosy otoczenia i kluczowe dla poszczególnych ujęć dźwięki.

Fotosy

Na planie często wykorzystuje się okazję to stworzenia wyjątkowych zdjęć z bohaterami filmu w pięknej scenografii. Na potrzeby promocji wykonujemy także zdjęcia z kulis powstawania produkcji.

Postprodukcja

Ostatni etap prac

Montaż

Nagrany materiał filmowy składamy zgodnie ze scenariuszem. Wybieramy najlepsze ujęcia, które łączymy w sceny. Dodajemy także efektowną czołówkę. Dbamy o płynność wszystkich ruchów i odpowiednie przejścia pomiędzy ujęciami.

Koloryzacja

Ułożone sekwencje poddajemy obróbce kolorystycznej. Film może być dowolnie stylizowany. Może mieć na przykład bardzo wyraziste, nasycone kolory, być w stylu retro lub też zupełnie czarno-biały. Następnie dodajemy do niego efekty.

Animacje

Większość materiałów filmowych wzbogacana jest animacjami. Podstawowymi są tytuły filmów, podpisy osób wypowiadających się oraz końcowe napisy. Do bardziej zaawansowanych należą m.in. dynamiczne wykresy, plansze, mapy, oraz różnego typu animacje 2D i 3D.

Napisy

Podstawowymi napisami są tytuły filmów, podpisy osób wypowiadających się oraz napisy końcowe. Mogą być one dowolnie stylizowane i animowane. W produkcjach przeznaczonych dla odbiorców zagranicznych tworzymy wiele wersji językowych.

Udźwiękowienie

Nagrane na planie dźwięki synchronizujemy z obrazem. W zależności od scenariusza dodajemy do nich narrację lektorską oraz podkład muzyczny.

Optymalizacja i zapis plików

Gotową produkcję filmową zapisujemy w formatach umożliwiających projekcję w kinie, wyświetlanie w telewizji, internecie lub na użytek wewnętrzny.

Wysyłka gotowych materiałów

filmowych i fotograficznych

Dostarczenie plików

Gotowe materiały udostępniamy do pobrania na serwerze. Kopie zapasowe dostępne są przez okres 12 miesięcy. Oferujemy także wysyłkę materiałów zapisanych na dyskach pamięci USB. To przydatna forma dostarczenia zdjęć w przypadku projektów przeznaczonych dla wielu odbiorców docelowych.

Przekazanie praw

Wysyłka gotowych materiałów jest jednoznaczna z przekazaniem praw majątkowych. W zależności od ustaleń prawa te mogą być przekazane dożywotnio lub na czas trwania planowanej kampanii.

Oryginalne pliki źródłowe

Umożliwiamy wysyłkę wszystkich zrealizowanych ujęć i kadrów w nieprzetworzonej formie. Warto budować bazę „surowych” materiałów filmowych i fotograficznych. Pozwala to na ponowne wykorzystanie ich w innych projektach w przyszłości. Dzięki oryginalnemu formatowi zapisu nadają się idealnie do ponownej edycji i obróbki komputerowej.

Wielka premiera filmu o twojej marce jest na wyciągnięcie ręki.

Wielka premiera filmu o twojej marce jest na wyciągnięcie ręki.