Realizacja projektów fotograficznych

Poznaj sposób, w jaki tworzymy wyjątkowe zdjęcia

Aby proces tworzenia zdjęć przebiegał sprawnie, ważny jest odpowiedni podział obowiązków w zespole i sprawna komunikacja. Każdy z aspektów ma wielkie znaczenie dla efektu końcowego. Dlatego dbamy o perfekcyjne przygotowanie przedsięwzięcia, organizację zespołu i sprzętu, koordynację produkcji aż po obróbkę graficzną i wysyłkę zdjęć.

Najważniejszy jest dobry pomysł.

Najważniejszy jest dobry pomysł.

Preprodukcja

Zmieniamy ideę w plan działania

Prace koncepcyjne

W początkowym etapie ustalamy cel projektu i grupę odbiorców. Na podstawie wytycznych określamy styl i formę zdjęć. Zbieramy wszystkie idee i inspiracje, wymieniamy się pomysłami. Sporządzamy listę z krótką charakterystyką każdego z finalnych kadrów.

Rysunki pomocnicze

Realizację projektów kreatywnych ułatwiają szkice. Za pomocą nich możemy zaplanować, jak wyglądać będą poszczególne kadry. Przydają się one zarówno scenografom, modelom oraz fotografom w przygotowaniu oraz podczas realizacji.

Harmonogram prac

Ustalenie harmonogramu prac to najważniejszy element organizacji. Określamy w nim terminy poszczególnych etapów przygotowań, szczegółowy plan zdjęć oraz planujemy czas oddania gotowych zdjęć.

Przygotowanie

aby wszystko poszło zgodnie z planem

Budowanie zespołu

Podział ról i obowiązków w zespole pozwala na sprawny przebieg prac według harmonogramu. Jego skład zależy od charakteru i wielkości projektu. Do najważniejszych osób zaangażowanych realizację należy kierownik produkcji, scenograf, fotograf, stylista, wizażysta i modele.

Modelki i modele

W zależności od rodzaju projektu przed obiektywem stają pracownicy firm, uczestnicy wydarzeń lub też specjalnie zaangażowani modele i modelki. Niezwykle istotny jest ich wybór. Od tego zależy w dużej mierze naturalność zdjęć i emocje, które wywołają.

Plany zdjęciowe i scenografie

Wybieramy najlepsze miejsca do realizacji poszczególnych zdjęć. Sprawdzamy, o jakich porach dnia wyglądają najlepiej. Planujemy, jakie elementy scenografii należy dodać, aby efekt zachwycił wszystkich.

Stroje i rekwizyty

Odpowiednie ubrania i dodatki dla fotografowanych osób to konieczne uzupełnienie scenografii. Dbamy o każdy detal. Organizujemy wszystkie potrzebne na planie przedmioty.

Dobry pomysł i przygotowanie to dopiero początek.

Dobry pomysł i przygotowanie to dopiero początek.

Realizacja zdjęć

na planie zdjęciowym

Charakteryzacja

Dbamy, aby każda z fotografowanych osób wyglądała jak najlepiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę stylistów, fryzjerów i wizażystów, którzy czuwają nad nienaganną prezencją i odpowiednią charakteryzacją.

Oświetlenie

W wielu przypadkach zastane warunki oświetleniowe nie są sprzyjające. Dlatego zapewniamy najlepsze lampy fotograficzne gwarantujące profesjonalną jakość zdjęć.

Efekty specjalne

Na potrzeby konkretnych kadrów zapewniamy efektowne uzupełnienie scenografii w postaci efektów specjalnych. Wykorzystujemy do tego m.in. deszczownice, dymiarki, mocne dmuchawy, lasery.

Fotografowanie

O kreatywne kadry dbają nasi doświadczeni fotografowie. Dysponujemy wieloma możliwościami technicznymi. Wykorzystujemy najnowsze aparaty i obiektywy pozwalające na realizację zarówno szerokokątnych ujęć, jak i dużych przybliżeń.

Zdjęcia zza kulis

Na planie często wykorzystuje się okazję to stworzenia reportażu fotograficznego o kulisach realizacji projektu. Zdjęcia te mogą posłużyć do promocji lub stanowić materiał dokumentacyjny.

Postprodukcja

Ostatni etap prac

Wybór najlepszych kadrów

W drodze konsultacji wybieramy najlepsze kadry i ustalamy szczegóły ich obróbki komputerowej. Omawiamy w jaki sposób mają zostać skadrowane i jak wyglądać mają finalnie poszczególne fotografie.

Obróbka kolorystyczna

W zależności od rodzaju projektu fotografie mogą być dowolnie kadrowane, stylizowane pod względem kolorystyki i charakteru. Oferujemy także wybór kilku wersji kolorystycznych wybranych zdjęć lub całej serii.

Retusz i edycja obrazu

Dbamy o każdy detal. Jeśli na zdjęciach pojawiają się niedoskonałości, usuwamy je w profesjonalny sposób. Dla wzmocnienia efektu dodajemy także niektóre z elementów poprawiających wygląd zdjęć.

Optymalizacja i zapis plików

Wszystkie zdjęcia dostarczane naszym klientom są profesjonalnie przygotowane do publikacji w określonych mediach. Zapisujemy pliki w odpowiednich formatach i rozdzielczości do wyświetlania na monitorach lub do druku.

Wysyłka gotowych zdjęć

i materiałów dodatkowych

Dostarczenie plików

Gotowe materiały udostępniamy do pobrania na serwerze. Kopie zapasowe dostępne są przez okres 12 miesięcy. Oferujemy także wysyłkę materiałów zapisanych na dyskach pamięci USB. To przydatna forma dostarczenia zdjęć w przypadku projektów przeznaczonych dla wielu odbiorców docelowych.

Przekazanie praw

Wysyłka gotowych materiałów jest jednoznaczna z przekazaniem praw majątkowych. W zależności od ustaleń prawa te mogą być przekazane dożywotnio lub na czas trwania planowanej kampanii.

Oryginalne pliki źródłowe

Zdjęcia w formacie RAW to oryginalne, nieprzetworzone graficznie pliki. Dzięki gromadzeniu bazy „surowych” fotografii zapewniamy dowolność wykorzystania ich w przyszłych projektach. Zaawansowane programy umożliwiają obróbkę graficzną w dowolnym stylu i kolorystyce, a także przygotowanie ich do druku lub publikacji w internecie.

Wspaniałe fotografie dla Twojej firmy są na wyciągnięcie ręki.

Wspaniałe fotografie dla Twojej firmy są na wyciągnięcie ręki.